Trophies

Junior State Masters Champions

Junior State Masters Champions

Year
Boys
Girls
Venue
2020
Eammon Coutts
Ashlyn Mohr
2019
Eammon Coutts
Ashlyn Mohr
2018
Callum Borck
Chelsea Blunden
Morley
2017
Callum Borck
Emily McKellar
Morley
2016
Braidyn Nelson
Emily McKellar
Joondalup
2015
Braidyn Nelson
Emily McKellar
Morley
2014
Adam Svensson
Ashlyn Mohr
Rockingham
2013
Cannington
2012
Adam Svensson
Chelsea Oliver
Kelmscott
2011
Caine Thompson
Caylah Williams
Kelmscott
2010
Troy Marshall
Kira Cheeseman
Rockingham
2009
Kelmscott
2008
Morley
2007
Cannington
2006
Mitch Marris
Bethany Mcoll
Craigie
2005
Matt Watson
Simone Marshall
Mandurah
2004
Mitch Marris
Simone Marshall
Warwick
2003
Brendan Payne
Sylvia Wilson
Rockingham
2002
Allan Gilbert
Toni Woodcock
Cannington
2001
Shane Czerkasow
Toni Woodcock
Fairlanes
2000
Aaron Hewitt
Toni Woodcock
Melville
1999
Shane Czerkasow
Kim Fragall
Melville
1998
Terry Adams
Marnie Young
Warwick
1997
Wayne Heldt
Fiona McKay
Melville
1996
Matt Fragall
Michelle Fensom
Morley
1995
Craig Blachut
Shannon Johnston
Mirrabooka
1994
Ben Conick
Michelle Fensom
Fairlanes
1993
Ian Jones
L.Browning
1992
Daniel Oorschot
Kylee Thompson
Melville
1991
Doug Kernutt
Sharon Murray
Osborne Park
1990
Shane Coleman
Tania Leek
1989
Gavin Batterham
Bronwyn Senior
1988
Neil Bateman
Louise Vollman
Fairlanes
1987
John Haynes
Natalie Rosman
Rosemount
1986
Tim Mitchell
Teena Peake
Rockingham
1985
John Haynes
Teena Peake
Melville
1984
Karl Salter
Carol Gianotti
Fairlanes
1983
Stephen Wimbridge
Carol Gianotti
Bunbury
1982
Graeme Higgott
Amanda Ladlow
Osborne Park
1981
Brian McCarroll
Lisa Robertson

Junior State Restricted Masters Champions

Year
Boys
Girls
Venue
2020
Thomas Strang
Alyce Flatters
2019
Blake Chalmers
Emma Blunden
2018
Zarif Azrin
Maddison Littlecott
Morley
2017
Eammon Coutts
Vivienne Strang
2016
Connor Dallachy
Vivienne Strang
Joondalup
2015
Blake Turner
Bethany Cavanagh
Morley
2014
Joe Cooper
Danielle Bruce
Rockingham
2013
Cannington
2012
Ahren Gardiner
Siarn Ottaviano
Kelmscott
2011
Ahren Gardiner
Ashlyn Mohr Jones
Kelmscott
2010
Rhien Watson
Khara Johnson-Smith
Rockingham
2009
Bunbury
2008
Morley
2007
Cannington
2006
Craigie
2005
Thomas McGuiness
Claire Smith
Mandurah
2004
Warwick
2003
Rockingham
2002
Cannington
2001
Fairlanes
2000
Melville
1999
Melville
1998
Warwick
1997
Melville
1996
Morley
1995
Mirrabooka
1994
Fairlanes
1993
1992
Melville
1991
Simon Boyd
Jodie Martin
Mirrabooka
1990
Cooper Brown
Terri-Jean Kipa
Midland
1989
Daniel Oorschot
Karen Kujawski
Morley
1988
Peter Currie
Tania Pomfrett
Midland
1987
Phil Payne
Donna Wellington
Fairlanes
1986
Clayton Timson
Paula Ellis
Kelmscott
1985
Darren Snelling
Robyn Gianotti
Morley
1984
Fairlanes
1983
Midland
1982
Dean Wellington
Helen Bresland
Fairlanes
1981
Kerrin Herbett
Adrianne Markham
Morley